- Чувак, цигарка не знайдеться?, - чую ледь розбірливу американську позаду себе
- Ем, ви до мене звертаєтесь?, - повертаюсь і бачу перед собою кілька чорношкірих громадян.
- А ти, бляха, ще когось тут бачиш, придурок?, - агресивно каже найменший з них, у кепочці з прямим дашком, як у фільмах про баскетболістів...
У Балтімор я втрапив дорогою до Вашингтона, тому обмежився кількагодинними походеньками даунтауном. Щоправда, кількох годин у місті мені вистачило сповна, аби мати уявлення про Америку, в якій я б точно не хотів жити. Цілком випадково побував на задвірках того, що у штатах називають негарним словом "гетто"...
А все через "силу однієї букви, або у всьому винен випадок" :). Замість Penn station (звідки їхав мій поїзд до Вашингтону), полінувався і скорочено в навігаторі написав Penn st. Куплений нещодавно iPhone повів мене із даунтауну кілометрів зо 3 до вулиці Penn, але аж ніяк не до залізничної станції. Усвідомив це я після того, як пофотогравував на Instagram університет і цвітіння вишні. Врешті, від Penn Street до станції West Baltimore пішки близкьо 4-х кілометрів. Їх я пройшов за рекордні для себе 20 хвилин, але не лише через те, що не встигав на останній поїзд до столиці США :).
За чверть години вдалось побачити бідність, забиті дошками вікна, купи сміття біля будинків, побиті авто, розбиті дороги і т д. Не вдалось побачити мені жодної білої людини...
- Та шо ж ти таку дурню говориш. Це міфи американців про чорношкірих задля дискредитації. Расизм нікуди не дівся. Насправді все не так..., - контраргументувала моя подруга насупного дня в скайпі в одній з кафешок неподалік Капітолію.
Ймовірно мені просто пощастило отримати невтішний для себе досвід і втрапити в такий район. Але мені також доводилось на останніх шпальтах місцевих газет у т.ч. Tribune в Чікаго читати кримінальну хроніку - звіт про жертви в "гетто". І у Філадельфії, і в Чікаго, а особливо в Балтіморі такі райони воліють об'їжджати 20-ми дорогами.
Балтімор по-свому захоплює. Найперше, мабуть, відсутністю великої кількості людей на вулицях. Населення тут менше ніж у Львові, але трохи більше ніж в Одесі. Головне місто штату Меріленд - серйозний промисловий порт.
Але про населення давайте-но почитаємо у Вікі:
"Сучасний Балтимор - місто з переважно афроамериканским населенням (на 2008 рік - 64%). За даними перепису 2000 року тільки 68,4% жителів Балтімора мають середню освіту і лише 19% - вищу."
Щоправда, даунтаун доволі милий: є пірс, кораблики, атракціони, кафешки і поліція.
Мені чомусь Балтімор нагадав американські "ділові" серіали початку 90-х.
Рок-кафе на гей-стріт.
Що, до речі, теж вразило - у містах біля океану багато музеїв, які розташовуються у списаних військових кораблях і підводних човнах (незабаром буде пост про Філадельфію, там детальніше).
Я не знаю що вони роблять
Одразу від автостанції, куди мене привіз автобус Greyhound (дуже дешеві квитки, до речі), до даунтауна пройшовся пішки. Відстані американських містах, звісно, вражають, але не менш вразили тоді 2 величезних стадіони для бейсбольних команд. Взагалі культ спорту в США - це як в українських жінок очі нафарбувати перед виходом в магазин. Інфраструктура, стадіони, велодоріжки, басейни і кожен 2-гий бігає... Зроблю наступний невеликий пост про стадіони в Балтіморі
Готель
Райончик з муніципальними управлінськими будівлями
Це власне університет, про який писав вище. Вражає цвітіння дерев
Лише одне фото негарного місця в місті.
Кажуть, є кілька обмінних програм, під час яких українці працюють чи навчаються в Балтіморі. Не виняток і Work and Travel та й зокрема штат Меріленд. Не претендую на об'єктивність, а лише констатую власне кілька годинне враження від міста, яке кілька місяців потому в мене залишилось в голові: Якщо є можливість їхати деінде в США на літні канікули, то радив би не включати Балтімор у шортлист. Справді стрьомні райончики, мало людей, відповідно - мало атракцій тощо. Може й через погоду, але місто видалось мені сірим і нудним. Припускаю, можу помилятися, а тому прошу в коментах залишати контраргументи, якщо такі є :)
Інші фотопости з Америки
- Александрія, Вірджинія
- Таймс Сквер (Times Square, Площа Таймс)
- Коні айленд в Брукліні і пляж Брайтон
- Де робили незалежність і підписували конституцію США (старе місто Філадельфії)
- Нічний Манхеттен
- Дощового дня з міської ратуші Філадельфії
- Вашингтон
- Чому Чікаго вас точно вразить :)
- Про Євромайдан на Fairmount Arts Crawl у Філадельфії
- Trip'ЧиК. Чікаго (День перший)
- Trip'ЧиК. Філадельфія (Старе місто)
- Trip'ЧиК. Філадельфія (Хмародери)
Blogger Comment
Facebook Comment